Adwokat rozwód warszawa

rozwod-grafikaRozwód to jedno z najczęściej toczących się postępowań w sądach. W samej Warszawie przeprowadzono w 2013 roku 3853 rozpraw rozwodowych. Niekiedy przebiegają one szybko, zaś niektórym sprawom potrzeba na to lata. Jest to traumatyczne przeżycie dla małżonków, a także dla wszystkich członków rodziny, zwłaszcza dzieci. Uzyskanie rozwodu jest możliwe w momencie kiedy między małżonkami nastąpił zupełny lub trwały rozkład pożycia. Jak się za to zabrać?

 

Na początek należy złożyć poprawnie napisany pozew o rozwód do wydziału cywilnego sądu okręgowego, mieszczącego się w ostatniej miejscowości wspólnego miejsca zamieszkania małżonków. Poprawnie napisany wniosek powinien zawierać: miejscowość oraz datę, oznaczenie sądu do którego wniosek składamy, oraz oznaczenie pisma tj. Pozew o rozwód, dane powoda- osoby składającej pozew, oraz pozwanego- małżonka, z którym chcemy się rozwieść, oznaczenie żądania pozwu, tj. żądanie orzeczenia rozwodu: z winy obojga małżonków, jednego powoda, czy też bez orzekania o winie, także orzeczenie władzy nad dziećmi, miejsca ich zamieszkania po rozwodzie, sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej, orzeczenia o alimentach na wszystkie małoletnie dzieci. W piśmie powinniśmy także podać dane świadków, a także okoliczności składania ich zeznań, takie jak zdrady, przemoc domowa, naużywanie alkoholu. W pozwie możemy również wnosić o zasądzenie od drugiej strony kosztów postępowań. Na sam koniec pozostaje nam tylko uzasadnić składany pozew – podać szczegóły dotyczące rozpadu pożycia małżeńskiego i udokumentować je.

rozwod-dzieci

Jeżeli wnioskujemy o alimenty na dzieci, należy wykazać uzasadnione potrzeby dzieci, jeżeli o podział majątku to należy wykazać majątek, który będzie do podziału. Do pozwu załączamy akt małżeństwa, akty urodzenia dzieci oraz dowody opłaty za wniesienie pozwu. Pismo możemy złożyć osobiście w sądzie lub za pomocą listu poleconego. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uiścić opłaty za rozwód, możemy złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych. Sprawę można poprowadzić samemu lub ustalić pełnomocnika, którym może zostać adwokat, radca prawny, czy tez członek naszej rodziny. Proces rozwodowy do przyjemnych rzeczy nie należy, dlatego warto zaczerpnąć pomocy specjalisty. Ważna jest fachowa pomoc adwokata, który nie tylko udzieli cennych rad i wskazówek, a także wesprze w tych trudnych chwilach. Zapraszamy do kontaktu i rozmowy w naszym biurze w Warszawie.

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU Napisz do nas

Wybierz interesującą cię lokalizację kancelarii

Kancelaria Adwokacja adw. Piotr Panek

Al. Solidarności 113 lok. 23

00-140 Warszawa

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

telefon komórkowy: 507 638 657

fax: 22 849 58 35

e-mail: adwokat@adwokat-piotr.waw.pl

Kancelaria Adwokacja adw. Piotr Panek

ul. Sosnkowskiego 16

02-495 Warszawa

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

telefon komórkowy: 507 638 657

fax: 22 849 58 35

e-mail: adwokat@adwokat-piotr.waw.pl

Klienci induwidualni:

 • sprawy cywilne
 • sprawy administracyjne
 • sprawy karne
 • sprawy rodzinne i opiekuńcze

Podmioty gospodarcze:

 • stała obsługa prawna
 • tworzenie i rejestracja spółek
 • windykacja należności
 • prawo pracy
 • zamówienia publiczne
 • sprawy upadłościowe
 • prawo podatkowe